menusearch
manzendehhastam.ir

سقط جنین کشور نزدیک به ۳برابر مرگ‌ومیر کرونا

نهضت جهانی نجات جان جنین‌‌‌‌های بی پناه
و حفاظت از روح و جسم مادران
محلی برای اتصال فعالان حقوق جنین

محتوای سایت در حال تکمیل است. به ما بزودی سر بزنید.

۱۳۹۹/۱۰/۱۸ پنج شنبه
(0)
(0)

سقط جنین کشور نزدیک به ۳برابر مرگ‌ومیر کرونا

سقط جنین کشور نزدیک به ۳برابر مرگ‌ومیر کرونا

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ جمعیت یکی از مباحث بسیار بسیار مهم برای جامعه اسلامی است که اگر دولت و نهاد‌‌‌‌های حاکمیتی در این رابطه تصمیم درستی اتخاذ نکنند بیشتر از گذشته متضرر خواهیم شد.

یکی از عوامل کاهش جمعیت، "سقط جنین" است؛ طبق آمار در کشورمان هر روز بیش از 1000 جنین توسط والدین کشته می‌شوند که تنها حدود 10 مورد آن قانونی است!

بر این اساس، آمار روزانه سقط جنین در کشور ما نزدیک به سه برابر مرگ ومیر ناشی از کرونا است! در یک کشور اسلامی، در کشوری که اعتقاد دارد کشتن یک فرد بی گناه در پیشگاه الهی جرم است، سقط جنین به راحتی توسط برخی از پزشکان تجویز می‌شود یا توسط خود والدین انجام می‌شود!

متأسفانه برخی پزشکان، سن بالای 35 سال را سن خطرناک برای بارداری تعیین می‌کنند و این باور غلط به راحتی به موضوع کاهش جمعیت دامن می‌زند؛ موضوع دیگری که در کشور ما به شدت به آن پرداخته می‌شود، موضوع غربالگری مادران است؛ جالب است غربالگری در بسیاری از کشور‌‌‌‌های غربی که خودشان آن را به راه انداخته اند، انجام نمی‌شود و مادران زیر 35 سال از این کار منع می‌شوند!

علی رغم تمام تبلیغاتی که دولت در سال 92 برای حمایت از خانواده و مادر انجام داد، شاهدیم مادران ما امنیت شغلی ندارند! در حالی که در بسیاری از کشورها مرخصی کامل زایمان دارند، مادران کارمند شاغل ما در صورت باردار شدن این موضوع را پنهان می‌کنند! حتی در مرخصی اضطراب از دست دادن شغلشان را دارند و در نتیجه شیردهی کاملی برای کودک صورت نمی‌گیرد!

یکی دیگر از حمایت‌‌‌‌های اجتماعی موضوع ازدواج است، امروز جوانان بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، شغل و مسکن ندارند؛ حمایت اجتماعی و قانون تسهیل ازدواج کجاست؟! قرار بود که در سه سال ابتدای ازدواج، به زوجها مسکن تعلق گیرد! موضوع دیگر بیمه ناباروری و بیمه مادران خانه دار است؛ در همه کشورها این بیمه ها به زوجها تعلق پیدا کرده است اما در کشور ما سالهاست که دولت تنها وعده بیمه مادران خانه دار را مطرح کرده است!

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/09/09/2398990

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر